A motiváció mellett a megfelelő felkészültség is fontos a kezdő és újrakezdő sportolóknak egyaránt. Cikkünkben nekik adunk hasznos tanácsokat.
  1. Mielőtt (újra) edzésbe kezd, keressen fel egy sportorvost! Egy átfogó vizsgálat segítségével kiderül, melyik sport a legalkalmasabb az Ön számára, és mennyire terhelhető a szervezete.

  1. Ne hajszolja túl magát! Ha gondolkodás nélkül beleveti magát az edzőtermi gyakorlatokba vagy iszonyú tempóban egyik napról a másikra futni kezd, könnyen sérüléseket szenvedhet, és hamar elmehet a kedve az edzés folytatásától. A tapasztalt trénerek fokozatosan növelik a gyakorlatok intenzitását, nehézségét, erőnlétének megfelelően, kérje segítségüket!

  1. Reális, elérhető és konkrét célokat tűzzön ki maga elé! Ha túl magasra teszi a mércét, akkor könnyen elmehet a kedve a sportolástól. De egy kis kihívásra mindig szükség van, különben elvész a motiváció!

  1. Edzőpartnerrel vagy csapattal együtt sokkal örömtelibb a mozgás. A lelkesedés sem hagy alább olyan könnyen.

  1. Kezdetben heti két-három alkalommal 30-60 percet eddzen laza tempóban, hogy megalapozza erőnlétét. Inkább tovább, de könnyedebben, mint gyorsan és megerőltetően sportoljon.

  1. Figyeljen oda a megfelelő ruházatra! Az esőben és hóban való sportolásnak is megvannak a maga szépségei, de arra gondosan ügyeljen, hogy a verejték el tudjon távozni, kényelmes cipőt és légáteresztő, természetes anyagú öltözetet viseljen.

  1. Olyan sportágat válasszon, amiben valóban örömét leli. Nem biztos, hogy az Ön számára is megfelel az, amit a kollégája űz, vagy a manapság divatos sportágak. Jól gondolja át, mihez lenne kedve, és az sem baj, ha időközben vált.

  1. Álljon ellen a csábításnak, ne hagyja abba a sportot! Ha úgy érzi, kezd belefásulni a gyakorlatokba, akkor próbáljon ki más sportokat is, elég néhány alkalom, és máris nagyobb kedvvel tér vissza a megszokott gyakorlatokhoz, edzésformához.

  1. Mindig tervezze meg, hogy mikor fog sportolni, így lassan és fokozatosan a mindennapi tevékenységének részévé válik a mozgás. 10. Ha rossz a kedve, akkor se a tv előtt üldögéljen, hanem mozogjon kicsit és meglátja, hogy nem sokára jobb kedvre derül. Használja ki a sportnak ezt a pozitív hatását!

  1. Ha rossz a kedve, akkor se a tv előtt üldögéljen, hanem mozogjon kicsit és meglátja, hogy nem sokára jobb kedvre derül. Használja ki a sportnak ezt a pozitív hatását!

  1. Ha fáradtan és kimerülten ér haza a munkából, akkor is sportoljon, ne adjon esélyt a rossz hangulatnak!

  1. Kényeztesse magát, amikor kellemesen elfárad, masszírozza át megdolgoztatott lábait!

  1. Ha nem sikerül elérnie a kitűzött célt, ne ostorozza magát, hanem gondolja át, hogy min érdemes változtatnia, hogy nagyobb kedve legyen a sporthoz!

  1. Óvja magát a sérülésektől, legyen óvatos, körültekintő és melegítsen be edzés előtt.

  1. Kerülje a túlzott megerőltetést! A balesetek- és sérülések elkerülése érdekében, ha panaszai vannak, forduljon orvoshoz!

  1. Legyen büszke magára! Akár dicsekedhet is teljesítményével. Ha néha megengedett magának egy kis pihenőt, akkor is büszke lehet magára!
    Forrás: mozgasgyogyszer.hu

NNK feher logo

Az egeszseg.hu a Nemzeti Népegészségügyi és Gyógyszerészeti Központ tulajdona.
Minden jog fenntartva 2021 ©

szechenyi 2020 also